І ось ми йдем у бою життєвому -
Тверді, міцні, незламні, мов граніт,
Бо плач не дав свободи ще нікому,
А хто борець, той здобуває світ.
Гімн УПА

понеділок, 14 травня 2018 р.

Про вірність присязі.


Ярема Галайда

Виявляється деякі мої ватні знайомі з довоєнного минулого ще живі, все ще цілком ватні і навчилися лазити в ФБ) Оце один раптом віддзвонився.
Прочитав мій останній пост про ватність)))
Відставний полковник (це до того, що совковій військовій плісняві зараз пенсії піднімають), розповідає, що воював в Афгані, хоча служив у Таджикістані в обслузі транспортників, які літали на Кабул. Нині - завсідник однієї топольської пивнушки (українська пенсія совку дозволяє).
Писатиму українською, хоча воно ґелґотіло московітською:
- Як ти міг таке написати? Ти зрадив Батьківщину. Як ти цього не розумієш? Ще у дев‘яносто першому зрадив! І зараз зраджуєш! За це раніше розстрілювали!!!
Я аж отетерів. Я зраджую Батьківщину??? Потім допетрав про, що воно. Поки я мізками ворочав влн ще щось там мені нарозповідало про Військову Присягу, про офіцерську честь, про славнії побіди, про «неможна воювати з братами», про ще якусь ахінею...
- Тек-с, а тепер по порядку. Я з Вами балакаю тільки в пам‘ять про нашу колишню дружбу. Іншого я би вже послав, а оскільки знаю, де знайти - вже й рота пеньком забив би. По-перше: Ви Присягу пам‘ятаєте? Що в ній написано про вірність, а точніше відданість?
- Там написано про відданість Радянському Союзу.
- Даааа? Ви або брешете або забули текст. А я от Присягу ту чітко пам‘ятаю. Нам старшина її добряче в голову забивав. І через 30 років не забув. А написано там про відданість, в першу чергу, своєму Народові (Народові з великої літери). Не совіцькому, не сталінському, а саме СВОЄМУ народові. Мій народ - українці. І йому я був і є вірний ЗАВЖДИ! Так от, мій народ вирішив, що не бажає більше бути у СеРиСеРи. Хто я такий аби йому заперечувати? Я з ним, а Ви проти!
То хто Присягу порушує?
- Ти не пересмикуй! Тоді все зрадники порішали за американські гроші!
- От не треба ля-ля. Був референдум. Цим все сказано! І не треба з теми з‘їжджати! Про Присягу - так про Присягу! В другу чергу ми присягали бути відданими Радянськькій Батьківщині. І що це воно таке? Українська РСР була радянською Батьківщиною? Була. А СРСР - це був союз от таких самих радянських республік. Він мені не Батьківщина. Це лише союз, до якого входила моя Батьківщина. Вирішила вона вийти з того союзу, я як вірний її син і син свого Народу, який теж забажав Незалежності, підтримав це рішення.
Ви проти? Тоді Ви - зрадник своєї Батьківщини. Чи у Вас якась інша Батьківщина. Судячи з громадянства та отримуваноі пенсії, то іншої у Вас нема. То хто тут зрадник?
- Ловко дзвониш!
- Та ні. Дзвоните Ви, а я розкладаю по поличках, хто тут зрадник, а хто ні. І до офіцерської честі то я ще дійду. В третю чергу, дорогий мій, відданим треба було бути Радянському урядові. Ну про уряд УРСР я промовчу. Він і організував референдум і діяв згідно волі українців, хоча і не зовсім хотів так діяти. А от уряд СРСР, Президент, що вони робили? Кому бути вірним? Заколотникам з ГКЧП? Чи Горбачову? Ви ж Горбачова вважаєте гівнюком, то мабуть заколотникам вірним були?
І тут вже питання до Вас. Я от пішов за своїм Народом, а Ви? Що Ви зробили, коли раптом уздріли, що совку скоро хана? Взяли зброю до рук, як належить офіцирові? Протестували? Пішли розганять мітингувальників? Переїхали когось танком?
Ні-хе-ра!!! Ви відсиділись і відмовчались, коли ВАШ совок прийшли мочить. Тобто, Ви, дорогуша, зрадили двічі Присязі, а тому полегше на поворотах, випасти можна.